Какво означава лосарството?

Какво означава лосарството?

Какво означава лосарството?

Blog Article



Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)

Биологичните възможности на лозата и защитните реакции към патогените се увеличават, когато се провеждат комплексни мероприятия - избор на терени, балансирано торене, напояване, сортова структура и др.

Всяка домакиня иска да постигне тъмнозелени листа и дълги междувъзлия

Още от времето на траките по нашите земи се е култивирало грозде и се е правило вино.

Най-заклетият враг на лозата е филоксерата, а през втората половина на лятото пагубно влияние оказват осите.

Повече за технологията на виното и нейните тайни може да прочетете в интервюто ни с един от технолозите на вила "Юстина", Костадинка Рахова: Виното е емоция в бутилка - Шардонето е страст

която също се открива в заразени стърготини, и при стратификация на присадените лозички дава симптоми.

Развојот на лозарството кај нас може да се подели на два периода: период пред појава на филоксерата и период по филоксерата. Во првиот период лозите се одгледувале на сопствен корен, со нискостеблени системи и без конструкција. Во овој период најзастапени биле сортите: станушина, беглерка, охридско бело, охридско црно, лисичина, пловдина и др.

Умерено-континентален климат със сухо, горещо лято, равнинен терен с хълмове и плата. Черноземите и сивите горски почви, образувани върху льос, както и традициите, поддържани и развивани в региона, определят особеностите и характеристиките на произвежданите вина.

Получават познания за биологичните изисквания на лозата при производството на лозов посадъчен материа ... Овощарство и лозарство

Според нея в близко бъдеще основният проблем ще бъде достъпът до вода, без която не може да се отглежда грозде.

Системата за капково напояване може да се използва и за внасяне на торове;

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен лозарство и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Катедра за овоштарство д-р Марјан Кипријановски д-р Бојан Поповски д-р Тошо Арсов м-р Никола Сарагиновски

Report this page